אודות MIFRATEAM

MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן הוקם עבור ציבור רוכשי דירות קבלן בישראל,  כמוקד ידע ייחודי ובלתי תלוי, אשר כולו נועד לצמצם את הפערים המובנים הקיימים בין הרוכשים לקבלן בעת רכישת דירה חדשה – בדגש מיוחד על המפרט הטכני.

במשך שנים ארוכות, רוכשי דירות הקבלן בישראל היו אבודים. ממש כך.

הם נאלצו לגשת לעסקה הכי גדולה ומורכבת בחייהם, ללא ידע מספק, ומבלי להכיר את תהליך הרכישה לעמקו, מה שבהכרח גרם להם לבצע טעויות רבות במהלך הדרך. טעויות אלה גרמו להם פעמים רבות לעוגמת נפש וסבל שקשה לתאר במילים וכן לאובדן כספי משמעותי.

הם לקחו משכנתא ל-30 שנה, לקחו הלוואות ממשפחה וממקום העבודה כדי להשלים את ההון העצמי הראשוני, מתוך ציפייה להגיע אל חלום חייהם – קורת גג שתשרה עליהם בטחון, אך גילו לאחר מעשה כי הדירה שרכשו אינה מתאימה להם או שיש בה מפגעים משמעותיים שפוגמים באיכות החיים ובהנאה מהדירה, ובמקרים מסוימים גם פוגעים בבריאות הפיזית של בני הבית.

הם רכשו דירה, מבלי להבין ממה מורכבת הדירה – מה המפרט הטכני שלה, איזה רכיבים היא כוללת. הם לא בדקו את מפרט הדירה כראוי, וגילו בשלב מאוחר מדי שהדירה כוללת מפרט כל כך דל ועלוב, ועל מנת לשדרג את הדירה למצב סביר ובסיסי, לא מעבר, הם צריכים להוסיף ולשלם לעיתים מעל ל-150,000₪. הם לא הבינו כיצד הם רכשו דירה בסכום עתק – מיליוני שקלים, אך במפרט הדירה חסרים להם דברים כל כך בסיסיים, לא מותרות, עליהם נאלצו להוסיף ולשלם עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב.

תארו לכם זוג צעיר שרכש דירה בקומה הראשונה, וגילה לאחר הרכישה כי מיטת חדר הילדים של ילדיהם התאומים נמצאת מעל ארון חשמל של הלובי הראשי, ארון הפולט קרינה חזקה ומסוכנת ביותר. וכן, שמעברו השני של הקיר, אליו צמודה מיטת השינה של חדר ההורים, נמצאת מקלחת של הדירה הסמוכה, ובכל פעם שפותחים בה את המים, רעש חזק נשמע בחדר השינה, רעש אשר גורם להורים העייפים להתעורר מספר פעמים בלילה.

כיום, להרבה מאוד שחקנים בשוק הזה, מאוד נוח שרוכשי הדירות מקבלן ישארו כפי שהם – חסרי ידע והבנה מעמיקה. זה נוח שהם חלשים. זה נוח שלא ישאלו יותר מדי שאלות. זה נוח שהם נאלצים לדלות שבבי מידע מכל מיני גופים שונים (שלא בהכרח בעלי אינטרס זהה לשלהם), מבלי שיוכלו לראות את התמונה המלאה. וזה מאוד נוח שרוכשי דירות הקבלן מגיעים למשא ומתן כשאין להם שמץ של מושג מה המפרט הטכני האמיתי של הדירה.

מעתה, לרוכשי דירות הקבלן בישראל יש מרכז ידע עוצמתי,  כי כאשר אתם משקיעים מיליוני שקלים ברכישת דירה – מגיע לכם לדעת, מגיע לכם להבין, מגיע לכם לקבל תמורה איכותית שתהלום את גודל ההשקעה.

עם MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן, אתם לא לבד אל מול הקבלן החזק, אלא עם ידע וכלים לדרוש ולקבל את מה שמגיע לכם.  

אודות עו"ד אופיר יוספי

עו"ד אופיר יוספי הינו עו"ד בעל ותק של למעלה מ-15 שנים בתחום הנדל"ן והמקרקעין, עם התמחות מיוחדת בהתחדשות עירונית, שיווק ומכירות נדל"ן.

בנוסף להיותו בעל תואר במשפטים, עו"ד יוספי הינו מגשר מוסמך, מתווך מורשה במקרקעין, וכן עבר עשרות קורסים והשתלמויות בתחומי עיסוקו. מעבר לפעילותו העסקית, עו"ד יוספי שימש כמרצה ב"מרכז הנדל"ן" בקורס ליזמים מתחילים בתחילת דרכם.

את תחילת דרכו עשה כמתמחה במחלקה המשפטית של עיריית אשקלון, ולאחר מכן עבד באחד ממשרדי עורכי הדין הוותיקים באזור הדרום המשמש בין היתר כיועץ משפטי לחברת הענק הבינלאומית "נטפים".

בהמשך, שימש עו"ד יוספי כעוזר משפטי לשופטת הבכירה דינה כהן, כיום שופטת בבית המשפט המחוזי, בדגש על טיפול בתביעות בתחום ליקויי בניה, הפרת חוזים, נזיקין, תביעות קטנות  ומקרקעין.

בתפקידו האחרון במגזר הציבורי, שימש עו"ד יוספי כתובע פלילי במרחב לכיש, בדגש על עבירות הונאה ומרמה, בין היתר בתחום הבניה.

לפני כעשור, עבר עורך דין יוספי למגזר העסקי וקיבל לידיו את המשימה להקים מאפס את זרוע ההתחדשות העירונית של חברת הבניה המשפחתית הוותיקה, הקיימת ופועלת בענף הבניה כבר כ-40 שנה.

בתוך פרק זמן קצר יחסית לתחום זה, הקים עו"ד יוספי את מחלקת ההתחדשות העירונית בחברה, ובהתמדה, נחישות ועקביות הוביל אותה להיות לאחת מחברות ההתחדשות העירונית המובילות במדינת ישראל, עם מעל ל-25 פרויקטים בכל אזור המרכז, אשר רובם הגדול כבר אוכלס.

החברה הינה היחידה במדינת ישראל אשר דורגה כחברה מובילה שנה אחר שנה ברציפות,  על ידי כל מדדי האיכות המקצועיים והאובייקטיביים:100Duns, מדלן, BDi, דה מרקר, dun&bradstreet.

במסגרת זו, נבחר עו"ד יוספי על ידי האתר הישראלי המוביל להתחדשות עירונית "MAGDILIM" לאחד מ-40 הצעירים המבטיחים בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית במדינת ישראל.

בפעילותו העסקית, עו"ד יוספי נתן דגש מיוחד לתחום השיווק והמכירות, והיה שותף פעיל במכירת מאות דירות ללקוחות החברה וכן היה נדבך מרכזי בתכנון הפרויקטים והדירות ועריכת מפרטים בהתאם לצו מכר דירות (טופס של מפרט).

בכל נקודת זמן במהלך חייו המקצועיים, עו"ד יוספי זיהה אצל רוכשי הדירות חוט מקשר אחד – חוסר הידע העצום שקיים אצלם בבואם לבצע את הרכישה הגדולה ביותר שיעשו במהלך חייהם, בעיקר בתחום המפרט הטכני של הדירה.

חוסר הידע בנושא תהליך הרכישה באופן כללי ובתחום המפרט הטכני בפרט, גרם פעמים רבות לרוכשי הדירות לעוגמת נפש וסבל משמעותיים והפסד כלכלי ניכר ובמקרים הגרועים הדבר הוביל את הרוכשים לרכוש דירה שכלל אינה מתאימה להם.

לכן, החליט עו"ד יוספי להקים את MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן, אשר מהווה מוקד ידע עוצמתי עבור רוכשי דירות קבלן בישראל.

הניסיון העשיר והייחודי של עו"ד יוספי, שלמעשה מתבטא בהכרת התחום מכל הצדדים האפשריים – גם מצד בתי המשפט כעוזר משפטי, גם כתובע פלילי בתחום הונאה ומרמה בתחום הבנייה ובעיקר מהפן העסקי כבעל ניסיון עשיר במכירת מאות דירות – הינו מקור כוח רב עצמה שלא קיים בשוק.

כמי שהיה "בצד השני" וכתב מאות מפרטים לרוכשי הדירות ומכיר את כל ה"טריקים" – תהיו בטוחים שאתם הולכים לחסוך לעצמכם הרבה כסף, ולמנוע מעצמכם הרבה כאב וסבל. באחריות!