המרכז לייעוץ משפטי ותביעות קטנות

ענף הבנייה בכלל, ותחום רוכשי דירות יד ראשונה מקבלן בפרט, רווי בסכסוכים בין רוכשי דירות לקבלנים.
ניתן לעדכן אתכם כבר כעת: את הדירה החדשה שקניתם, ועליה שילמתם מיליונים – תקבלו עם ליקויי בניה. זה מצב מצער, אך זאת המציאות. במחקר שנערך בטכניון נמצא כי 100% מהדירות החדשות שנמסרות במדינת ישראל, סובלות מליקויי בניה.

ליקויי הבנייה נראים כיום כמחלה קשה של ענף הבנייה, אשר התפשטה כמו מגפה ונראה שאי אפשר לעצור אותה. הנחת המוצא היא שאין דירה מושלמת – החל מליקויים פשוטים של רצפות שבורות וכלה בנזילות חמורות ואף בנייה שלא לפי התקן, ויש כאלה שמציעים לקבל את הדברים כחוק טבע.

בצד נמצאים כל הגורמים שאמורים להיות אוטוריטות של פיקוח ובקרה על הענף, ובראשם משרד השיכון והבינוי – ובייחוד רשם הקבלנים והוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה, שמגלים אוזלת יד, חוסר בקרה וחוסר עניין באיכות הבנייה, כל עוד לא מתרחשת קטסטרופה. כך, אין שום נתון רשמי של המדינה על איכות הבנייה – וגם את זה מסתירים מציבור רוכשי דירות הקבלן.

תוצאות המחקר מסמלות עד כמה ענף הבנייה בישראל לקוי. למעשה, התמונה שעולה ממנו היא לא רק שליקויים אינם יוצאי דופן, אלא הם הפכו לחלק אינטגרלי מהבנייה.

לאור הנתונים לעיל, קמה במדינת ישראל תעשייה שלמה של חברות בדק, עורכי דין וגופים שונים שמייצרים ממש פס ייצור של תביעות ללא אבחנה.

אותם גופים מבטיחים לרוכשי הדירות הבטחות קוסמות מאוד "אתה תרוויח בוודאות חצי מיליון ₪" , "תגיש תביעה ותכסה חצי מהמשכנתא" ועוד. ברוב הפעמים מדובר בהבטחות שווא, כאשר המציאות אחרת לגמרי.

פעמים רבות, רוכשי הדירות הולכים שולל אחרי כל אותם גופים, שממש משדלים אותם להגיש תביעה כי "זאת הדרך הכי טובה" וזו טעות! גם כאן, יש לחשוף בפני רוכשי הדירות את האמת אודות המשמעות של הגשת תביעה נגד קבלן – המשמעות הכספית, המשמעות הנפשית וההשלכות שיש לכך.

MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן מבקשים להציג בפני ציבור רוכשי הדירות מקבלן את התמונה האמיתית כאשר הם מגיעים למצב של סכסוך עם הקבלן, ולפרוש בפניהם את האופציות הנוספות שקיימות.

הגישה של MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן הינה שהגשת תביעה משפטית היא הצעד האחרון ולא הצעד הראשון, מאחר ותמיד עדיף להגיע לפתרון שייתן מענה לאינטרסים האמיתיים של הרוכשים, במסגרת השוק הנתון.

אכן יש מקרים שאין מנוס מהגשת תביעה, אבל צריך לדעת ולהבין באילו מקרים. למשל, בין היתר, קיים כלי פשוט ויעיל – תביעה קטנה, שיכול בפעמים רבות לתת מענה הולם. בפעמים רבות, נדרש פשוט תיווך טוב על מנת להגיע לפתרון מוסכם על שני הצדדים -הרוכשים והקבלן.

MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן מעניקים לכם ייעוץ משפטי מותאם, הכנת והגשת תביעה קטנה וכן מעניקים שירותי יישוב סכסוכים בין הקבלן לרוכשים על ידי מגשר מוסמך ורב ניסיון עם התמחות מיוחדת בתחום של סכסוכים ברכישת דירה מקבלן, וכל זאת, על מנת למנוע מכם את העלויות הגבוהות של ניהול הליך משפטי יקר, מתיש וממושך, ופעמים רבות גם לא יעיל.

אתם תדעו ותבינו בדיוק את "חוקי הג'ונגל" של תחום זה, ותדעו כיצד לנקוט בצעד ההגיוני ביותר עבורכם, ולא עבור גופים שכל מטרתם לגבות  מכם כעת עמלה שמנה ופחות מעניינת אותם התוצאה הסופית.