יתרונות השירות

רוכשי דירות קבלן בישראל- למה אתם צריכים את MIFRATEAM - המרכז לייעוץ נדל"ן ?

הבנה מדויקת של המפרט הטכני

המפרט הטכני של הדירה אשר מצורף לחוזה המכר כולל המון חומר מקצועי: מפרט צו מכר שמתייחס לכל רכיב בדירה (וכן לבניין עצמו, המעלית, החניה, פיתוח סביבתי וכו'), תוכניות דירה, תוכניות קומה, תוכניות קומת קרקע, תוכנית קומת גג ועוד.
בדרך כלל, לאחר בקשת ההרשמה במשרד המכירות, יש לכם לכל היותר שבועיים בלבד לנהל מו"מ ולבדוק את כל הפרטים המופיעים במפרט הטכני. בזמן הזה מפעילים עליכם לחץ לחתום ולא לעכב , ואף מלחיצים אתכם כי אם לא תחתמו – יש רוכשים אחרים המעוניינים בדירה. אין שום סיכוי שתצליחו לבדוק באמת מה אתם מקבלים בתוך פרק זמן כל כך קצר, עם כל הלחץ שמופעל עליכם. למעשה, כאן מתרחשות רוב הטעויות שעולות לכם כסף רב.
עם MIFRATEAM זה לא יקרה. MIFRATEAM הינו הגוף היחיד במדינת ישראל שמרכז בתוכו את כל הידע הנדרש לרכישת דירה מקבלן, ותוכלו לקבל בדיקה מקצועית ומעמיקה בתוך יום מרוכז אחד! עשור של ניסיון ממאות עסקאות – עבורכם.

התאמת המפרט הטכני לצרכים שלכם

לעתים קרובות קורה שהמפרט הטכני שמספק הקבלן עמום ומעורפל בנושאים מסוימים בכוונה, מאחר והעמימות פועלת לטובת הקבלן ועשויה להסתכם בעשרות אלפי שקלים -שאותם תצטרכו להוסיף בעתיד. כמו כן, המסמכים של המפרט ערוכים בצורה מאוד מסורבלת, ואנשים ללא ידע מוקדם אינם יכולים להבין באופן מלא את הכתוב. מעבר לכך, במקרים רבים מציגים הקבלנים דירה לדוגמה או תוכניות מכר צבעוניות ומפתות בהן ניתן להתרשם ממפרט טכני עשיר, בעוד שבפועל רוכשי הדירה מקבלים את המפרט הבסיסי והאחיד שמצורף לחוזה וחומרים שאיכותם נמוכה לאין שיעור.
לכן, בטרם החתימה על חוזה המכר, חובה לבדוק את המפרט הטכני על כל פרטיו וסעיפיו השונים מבלי להתבסס על תוכנית המכר השיווקית או על הבטחות המשווק, ולשדרג את המפרט כדי להבטיח מוצר התואם בדיוק את ציפיותיכם.

כאן המקום לציין שאתם חייבים להבין איזה תשתיות חשובות לכם בדירה, ומה האפשרויות הקיימות בנושאים אלה. יש המון אפשרויות לשדרוגים ותוספות, צריך לדעת ולהבין מה חשוב לכם ובמה להתמקד. את התשתיות וההכנות צריך לעשות בזמן המתאים. לא ידעתם מה צריך להכין בתשתיות וכבר נכנסתם לגור? אתם בבעיה. למי יש כעת זמן, כסף וכוחות נפשיים להתחיל לשבור ולשנות בבית חדש?

כמו כן, לאור מורכבותו של המפרט הטכני, יש המון "מפגעים" או "מוקשים" המתחבאים להם בין דפי המפרט, אשר קשורים לדירה שלכם או לבניין עצמו. מוקשים אלה יכולים להיות מהותיים, עד כדי פגיעה פיזית בבריאות של המשפחה שלכם או פגיעה ממשית באורח החיים. עם MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן אתם תדעו לזהות אותם ולקבל החלטות בהתאם. בהחלט יתכן מצב שבו אתם תגלו שאולי חשבתם שהדירה מתאימה לכם – אבל אחרי שנפרשו בפניכם מלוא הנתונים – תבינו שהיא לא. תארו לכם איזה נזק אדיר יגרם לכם אם תרכשו דירה שלא מתאימה לכם?

חיסכון של עשרות אלפי שקלים

תהליך רכישת דירה הוא ארוך, מורכב, ומפותל, ונמשך שנים. הוא מתחיל בשלב המו"מ עם הקבלן ומסתיים לאחר שנת הבדק. באמצע יש את תהליך חתימת החוזה, שלב הבניה עצמה, תוכניות שינויים, בחירת מוצרים לדירה, התנהלות מול קבלנים ואנשי מקצוע ועוד. במהלך התהליך תצטרכו לקבל מאות החלטות. בלי ידע מוקדם – אתם תטעו, והרבה. הטעויות האלה יעלו לכם הרבה כסף ויגרמו לכם הרבה עוגמת נפש וסבל. ככל שתגיעו עם ידע טוב יותר ותבינו את התהליכים – תצמצמו את מרחב הטעויות שלכם ובהכרח תחסכו הרבה כסף ותמנעו מעצמכם הרבה כאב וסבל.

ליווי וייעוץ לניהול מו"מ מוצלח: ענף הבניה ידוע כענף קשה וסיזיפי, אם תרצו – ג'ונגל. השחקנים בו התאימו את עצמם לכללי המשחק. הם למדו להיות מחוספסים וקשוחים. הרי ידוע שבג'ונגל האריה שולט. לכן כל השחקנים כולם – היזם, קבלני ביצוע, קבלני משנה ונותני השירותים – כולם למדו להיות אריות. אחרת הם ייכחדו. נראה לכם הגיוני שאתם תגיעו למו"מ עם אריות משופשפים עם ניסיון של עשרות שנים, מבלי שאתם יודעים כלום? אפשר לדמות את זה לשפן שמגיע לפגישה עם אריה. את הסוף אתם יכולים לנחש. לכן, אין מצב שאתם מגיעים לג'ונגל בלי שתהיו אריות. עם אריות לא מתעסקים ונוהגים בהם בכבוד.

מה יצא לכם מזה?

חיסכון בזמן ובכסף

אתם תוכלו לחסוך עד עשרות אלפי שקלים – בשיפור המפרט, קבלת זיכויים גבוהים יותר, ואפשרויות לרכוש ממספר ספקים רחב יותר. אתם תחסכו לעצמכם המון המון זמן וכאבי ראש. מסקר שערכנו עולה, כי רוכשי דירה ללא ידע מתאים נאלצים לקחת במצטבר לא פחות מ- 30 (!) ימי חופשה עבור פגישות עם נציג הקבלן במסגרת המו"מ: יום לחתימת החוזה, מספר ימים לבחירת קרמיקות וכלים סניטריים, מספר ימים לבחירת המטבח, מספר ימים לבחירת דלתות פנים, לפחות 10 ימי ביקורים בדירה במסגרת הבניה, ימים רבים נוספים לפגישה עם כל בעל מקצוע-חשמלאי, אינסטלטור, איש מזגנים ועוד. לאחר סדנת הידע העוצמתית שעוברים ב-MIFRATEAM המרכז לייעוץ נדל"ן, אתם תגיעו לכל פגישה ממוקדים ומנוסים, ולכן מספר ימי החופשה שידרשו לכם עשוי להצטמצם לפחות ב- 50%. תעשו את החישוב לבד, כמה שווה לכם 15 ימי חופשה?

הכרות עם ליקויי בניה נפוצים

הסטטיסטיקה לא משקרת – ב-100% מדירות קבלן שנמסרות במדינת ישראל קיימים ליקויי בניה. נתון מדהים ומצער, אך זה המצב. החכמה היא למנוע ולצמצם מראש את הליקויים, ולא לקבל דירה עם עשרות ליקויים לאחר שנכנסתם אליה, אז אתם תהיו במצב הרבה יותר גרוע. איתנו אתם תלמדו על ליקויי בניה המרכזיים הקיימים בדירות קבלן, וכיצד יש לכם אפשרות לצמצם אותם עד כמה שניתן-בעצמכם.

ידע מלא אודות התהליך הצפוי

אתם תבינו את כל תהליך הרכישה משלב המו"מ, דרך שלב החוזה המשפטי, שלב הבניה עצמה, שלב תוכנית שינויים, שלב בחירות מוצרים לדירה, שלב קבלת החזקה בדירה, פרוטוקול מסירה ושנת בדק. כאשר תגיע לתהליך עם ידע – אף אחד לא יוכל למכור לכם סיפורים או "לערבב" אתכם. אתם תדעו כיצד להתנהל ביום בו תקבלו את הדירה- מדובר במעמד קריטי בו נערך פרוטוקול מסירה שלו יש השלכות אדירות- משפטיות וכלכליות. לא תדעו- תיפגעו ותצטערו. בנוסף, אתם תדעו מה המחויבות של הקבלן כלפיכם בשנים שלאחר מסירת הדירה ותדעו איך להתנהל בשנים אלה מול הקבלן.

קבלת החלטות מושכלת

אתם תדעו על כל נקודות החולשה הקיימות בדירה שלכם ובבניין עצמו ותדעו לקבל החלטה מושכלת האם בכל זאת לרכוש את הדירה, ואם כן תדעו איך למזער ו/או לטפל בנקודות החולשה כך שאורח החיים שלכם בדירה לא יפגע.

למי מתאים השירות?

השירות מתאים לכל מי שמתכוון לרכוש דירה חדשה מקבלן, לדוגמא:

משפרי דיור.

משקיעים שרוכשים דירה נוספת

משפחות צעירות וזוגות שרוכשים דירה ראשונה.

כל אדם, זוג צעיר או משפחה שמבקשים לרכוש דירה חדשה מקבלן בישראל.

זוגות מבוגרים אשר מחפשים בית קטן יותר המתאים לצרכיהם לאחר עזיבת הילדים.

יש לי ידע מוקדם בתחום הבניה, האם אפיק תועלת מהשירות?

גם לאלה שיש להם כביכול ידע מוקדם בתחום הבניה – הרזולוציה המעמיקה שמקבלים ב- MIFRATEAM והעצמה שתקבלו, שונה מכל מה שהכרתם עד עכשיו. אנשים מתחום הבניה שפנו ל- MIFRATEAM הופתעו מאוד מעשרות נקודות חשובות שהם לא שמו לב אליהן ומהחיסכון הכספי המשמעותית שהם זכו לו. לעיתים קרובות, דווקא העובדה שיש לרוכשי דירה ידע מוקדם – פועלת בעוכריהם וגורמת להם להיות שאננים. שאננות שעולה ביוקר. לפעמים, דווקא הסנדלר הולך יחף.

מתי כדאי לפנות אלינו?

כמה שיותר מוקדם יותר טוב…

לפני רכישת הדירה קיימים שני מצבים בהם ניתן לפנות:

  1. כאשר אתם מחפשים לרכוש דירה בטווח הזמן הקרוב ועדיין לא ביצעתם הרשמה לדירה ספציפית (רצוי בחצי שנה הקרובה) – אתם תקבלו את כל הידע והכלים העוצמתיים שיש ל-MIFRATEAM להציע, וכאשר תיכנסו למו"מ עם קבלן על דירה ספציפית, תבוצע ההשלמה הנדרשת לבדיקת המפרט הספציפי לדירה ולבניין בו אתם מבקשים לרכוש דירה.
  2. כאשר חתמתם כבר על בקשת הרשמה או זכרון דברים ואתם נמצאים במו"מ עם קבלן לגבי דירה ספציפית. בדרך כלל שלב המו"מ עם הקבלן נמשך כשבועיים, בזמן הזה אתם תקבלו את כל הידע הנדרש לכם ותבוצע עבורכם בדיקה מעמיקה ויסודית לדירה.

 

אחרי רכישת הדירה קיימים שני מצבים בהם ניתן לפנות:

  1. הבניה נמצאת עדיין בשלב ראשוני (כמה שיותר מוקדם יותר טוב), רצוי לפני שלב הגמרים. אמנם עדיף לפנות ל-MIFRATEAM לפני החתימה, אך גם לאחריה עדיין יש לכם הזדמנות להפיק תועלת משמעותית מאוד מהידע העוצמתי שתקבלו, ועדיין תוכלו לחסוך לעצמכם המון כסף והמון כאב וסבל.
  2. הדירה נמצאת כבר בשלב מתקדם, ואתם מתקרבים ליום בו תימסר לכם הדירה ויערך פרוטוקול מסירה – ליום זה ולדרך ההתנהלות שלכם בו תהיה משמעות אדירה מבחינתכם – משפטית וכלכלית. רוב הקבלנים אינם מאפשרים להגיע ליום זה עם איש מומחה (למשל חברת בדק או מהנדס), ולמעשה אתם לבד מול נציג הקבלן. אם תגיעו בלי הכנה ובלי ידע – תוכלו להינזק בצורה משמעותית. פניה ל-MIFRATEAM תיתן לכם הכנה ממוקדת בנושא פרוטוקול מסירה, כך שתעשו כמה שפחות טעויות ביום זה, ובהכרח תחסכו לעצמכם הרבה כסף והרבה כאבי ראש.

האם השירות מוגבל לאזור מסוים?

לא. השירות ניתן בכל מקום בארץ.